Köpöly terápia
Mi az a köpölyözés? Mik az előnyei?
A kezeléssel lokálisan hisztamin szabadul fel
Fokozza a fehérvérsejtek képződését
Stimulálja az immunrendszert
Helyileg fokozza a vérkeringést, az anyagcserét és a kapillárisok átjárhatóságát
Javul a szövetek vérellátása és beindítja a méreganyagok tisztulását
A megfelelő pontok ismeretében köpölyözéssel az összes belső szerv elérhető, működésük támogatható, így a gyógymód alkalmazása betegségben és prevencióban egyaránt eredményes
lokális anyagcsere-serkentés
izomlazítás
ízületi problémák kezelése (gyulladt ízületek területén az izmokban keltett vérbőség segíti a gyulladásos folyamat lefolyását)
fájdalomcsillapítás
A csészés köpölyözés bemutatása
A csészéket a bőrre helyezzük a kezelendő területen, majd kézi vákuumszívóval kiszívjuk a levegőt belőlük. Ez a szívóhatás megemeli a bőrt, kitágítva a hajszálereket. A vákuum hatására a test távolabbi pontjairól a köpölyözés területére áramlik a vér, akár 400%-os vérbőséget okozva.
Vérbőség esetén az adott területre sokkal több oxigén és tápanyag jut el, és a salakanyagok is erőteljesebben mosódnak ki a felerősödött vér- és nyirokáramlás hatására, ezért gyorsul fel a regenerálódás.
Ez a módszer kimondottan hatásos a véráram felpezsdítésére, fájdalom enyhítésére, izommerevség illetve izomláz kezelésére és reumatikus betegségek gyógyítására.
A felhelyezett harangok 5-15 percig maradnak a kezelt területen, egész idő alatt fenntartva a szívóhatást. Ennek piros, kerek foltok formájában marad nyoma a köpölyözés után. Az erős szívóhatás miatt véraláfutás és vérömleny is előfordulhat, ami jellemzően 3-6 nap alatt felszívódik.
Egy egészséges embernek általános megelőzés, méregtelenítés és immunrendszer erősítés céljából havonta 1-2 kezelés elegendő.
Kúraszerű alkalmazásakor a következő kezelést akkor lehet elvégezni, amikor a korábbi kezelés nyomai már elmúltak.
A csúsztatott köpölyözés bemutatása
A csúsztatott köpölyözéssel a nagyobb területeket lehet kezelni, vagy akár az egész testet is. A bekrémezett bőrre nagyobb méretű köpölycsészét helyezünk fel, majd azt az adott testrészen, az adott izom lefutásának irányával megegyezően, esetleg arra merőlegesen húzzuk, csúsztatjuk. A szilikonos köpöllyel a szívóhatás könnyen hozzáigazítható a kezelt személy fájdalomtűrő képességéhez, mert a kötőszövet érzékenysége miatt fájhat is a kezelés. A hatásmechanizmus itt is az, hogy az erős szívóhatás rendkívüli vérbőséget okoz a kezelt területen, amely elősegíti az izommerevség gyors csökkenését, és felgyorsítja a regenerálódást.
Ez a módszer kimondottan hatásos az izommerevség és letapadások gyors megszüntetésére, a véráram felpezsdítésére, fájdalomcsillapításra
A kezelések után fokozott folyadékbevitel javasolt!
Mikor nem alkalmazható a köpölyözés?
- sűrű anyajeggyel borított bőrfelületen
- ha látszik az előző köpöly helye
- ájulás esetén
- vérzékeny fennállása esetén
- sérült testrészen
- szív és nagy erek fölött
- szívbetegség/szívelégtelenség fennállása estén
- mellkas, női mell (kismama esetén)
- beteg/sérült bőrfelszínen
- ödéma megléte esetén
- daganat (nem régebbi mint 5 év)
- trombózisos lábon
- betegség fennállásánál, magas láz esetén
- fertőző betegeknél
Áraink
Köpölyözés árak
1 alkalom ↓
5 alkalom ↓
10 alkalom ↓
5.000 Ft
23.000 Ft
45.000 Ft